Kozyatağı Kampüsü +90 216 410 18 00 Maltepe Kampüsü 1 +90 216 376 30 30 Maltepe Kampüsü 2 +90 216 427 00 74

DİGİTAL EĞİTİM

Eğitim sistemiz akıllı tahtalar ile işlenir. Tüm kaynakların akıllı tahtaya yansıtılması ile hız, zaman kazanarak öğrencilerimiz işlenen konular ile ilgili daha fazla soru çözmesi hedeflenir.

Akıllı tahta öğrencilerimiz için yaratıcılığın ortaya çıkmasını sağlar..Sosyal iletişimde bulunma yeteneğini geliştirir.Her öğrenciye, kendi hızlarında ve düzeylerinde ilerleme olasılığı verir.Kendine güveni arttırır .Problem çözme ve dikkatini bir problem üzerine yoğunlaştırma yeteneğini geliştirir. Öğrencinin öğrenme zamanından tasarruf sağlar. Belgeleme, dosyalama ve belgelere başvurma alışkanlığı kazandırır. Önceki çözümleri araştırıp, bunları yeni bir çözüm için kullanabilme yeteneğini geliştirme ve yeni çözüm bulmasını sağlar. Matematik ve dil yeteneğini geliştirir. Paylaşım duygusunu geliştirir. Daha çok bilgiye ulaşma imkanı verir.

Akıllı tahta kullanmanın en önemli artıları

1-zamandan kazanç

Bir derste 10 soru yerine 20 soru çözülür, ders işlenirken şekilleri çizmekle,  soruları yazmakla  vakit kaybedilmez.

2-görsellik

Şekiller, haritalar ve tüm görseller renkli ve daha güzel olarak tahtaya yansır Öğrenci dersi ilgiyle takip eder. İnsan beyni duyduklarının  %20 sini, gördüklerinin %50 sini,  hem duyup hem gördüklerinin %70 ini hatırlıyormuş.

3-interaktif öğrenme

Tüm kaynaklar, kitaplar, deneyler, görseller akıllı tahtada hazırdır. Tahtalar direk internete bağlıdır ve ordan birçok bilgiye anında ulaşılır. Robotik derslerimizde zeka ve teknoji birleşerek dijital eğitimle ilginç ve çok başarılı projeler ortaya çıkmaktadır

4-arşiv

Tüm yapılan çalışmalar, çözülen sorular çizilen görseller kayıtlı kalır. Tekrar bakılmak istendiğinde kolayca ulaşılır.

5-grup çalışması

Tahtada birden fazla öğrenci etkinlik yapabilir, yarışma düzenlenebilir. Bu çalışmalarda paylaşma, grup çalışması duygularını geliştirir.