Kozyatağı Kampüsü +90 216 410 18 00 Maltepe Kampüsü 1 +90 216 376 30 30 Maltepe Kampüsü 2 +90 216 427 00 74

İKİNCİ YABANCI DİL

İkinci yabancı dil eğitimine Almanca verilmesinin sebebi , uluslararası tüm dil bilimcilerinin de kabul ettiği gibi Almanca dil eğitiminin üzerine ikinci bir yabancı dilin, özellikle de İngilizcenin öğrenim süreci çok daha hızlı ve kolay gerçekleşmektedir.

Özellikle iki dilin benzerliği, daha kolay olan İngilizcenin öğrenilmesini hızlandırmaktadır.

Almanca'yı öngören ya da öneren birçok akademik program arasında anatomi, sanat, tarih, biyokimya, biyoloji,biyomedikal fizik, botanik, kimya, tasarım, mühendislik, film incelemeleri, genetik, dilbilimi, mantık ve teknik bilimler, moleküler biyoloji, müzik, Yakındoğu araştırmaları, felsefe, doğa bilimleri, fizik, fizyoloji, dini araştırmalar ve zooloji vardır.

Almanca, Avrupa Birliği'nde ve hızla büyüyen Merkez ve Doğu Avrupa pazarlarında çok önemli bir dildir.

Çoğu insan Almanca'nın Avrupa'da konuşulan en yaygın dil olduğunun farkında değildir.

Almanca okuyabilen; Goethe, Nietzsche, Kafka, Bach, Beethoven, Freud ve Einstein’ın eserlerine daha iyi ulaşmakla kalmaz,sanal dünyada da Almanca bilmek bir avantaj sağlar: İnternette Almanca, İngilizceden sonra ikinci sıradadır. Dünyada yayımlanan kitapların beşte biri Almancadır.

Almanca dersleri

1- lesen(okuma), 2-schreiben(yazma)3-hören(dinleme)ve 4-sprechen(konuşma) olmak üzere 4 temel dil becerisinin geliştirilmesi amaçlanarak dersler işlenir.Hazırlanan ders planı doğrultusunda konular eğitsel oyunlar, şarkılar, videolar, animasyonlar, kelime kartları, akıllı tahta uygulamaları, görsel ve basılı meteryaller, ile desteklenerek öğrenilen bilginin kalıcı olması hedeflenir.öğrenciler tarafından hazırlanan sunum ve proje ödevlerine de yer verilerek öğrencilerin Almanya yı kültürel açıdan da tanımaları sağlanmaktadır