Kozyatağı Kampüsü +90 216 410 18 00 Maltepe Kampüsü 1 +90 216 376 30 30 Maltepe Kampüsü 2 +90 216 427 00 74

İNGİLİZCE EĞİTİMİ

İngilizce eğitiminin öncelikli amacı öğrenciyi ‘’konuşturmak’’ olmalıdır.O yüzden derslerimiz konuşma ağırlıklı işlenmektedir.

ARTI SONSUZ KOLEJİ yabancı dil öğretiminde iletişim odaklı, harmanlanmış eğitim modeli olan Dynamic Immersion kullanılır.

Beynin her iki yarısını da kullandırarak dil öğrenimi sağlayan bu yöntemde öğrenciler İngilizce ifadeleri, anadil edinme süreçlerine benzer biçimde, ''hiçbir Türkçe referansı olmaksızın'', gerçek yaşam kesitlerinden oluşan resimleri, gerçek ortam sesleriyle dijital ortamda eşleştirerek, ''görsel ve işitsel olarak deneyimselleştirerek'' hafızaya alır ve kullanırlar.

Sınıfta yapılan iletişim odaklı uygulamalar ile kazanımlar pekiştirilir.

Tamamen interaktif ve teknoloji tabanlı bir sistem olan Dynamic Immersion ile İngilizce öğrenme süreçleri hem okula hem de günlük yaşama entegre edilir ve bu sayede hızlı ve kalıcı öğrenme sağlanır.

İngilizce öğretmenleri sınıfta,interaktif faaliyetleri ve görevleri yöneten ve öğrenme süreçlerini yöneten ‘’moderatörler’’ olarak görev yaparlar.

Derslerimiz writting-reading-listening ve speaking olmak üzere 4 ana temel üzerine oturtulmuştur.Konuşma ağırlık olan programımızda düzgün telaffuz için native öğretmenler etkili olur.

Türk ve yabancı hocalarımız ile anaokulu ilokokul 1-2-3-4 sınıflarda haftada 10 ar saat , 5.sınıflarımızda 18 saat, 6.sınıflarımızda haftada 15 saat , 7sınıflarımızda haftada 12 saat İngilizce dersleri ile dili yaşatarak öğretiyoruz.İngilizce dil eğitiminde,Oxford ve Cambridge yayınları çözüm ortağımız. Öğrencilerimiz,uluslararası geçerliği olan Cambridge sertifikası ile İngilizce eğitimini tamamlıyorlar.Kullandığımız Oxford yayınları ile öğrencilerimiz her zaman bir adım öndedir.

Öğrencilerin dil edinimleri istikrarlı bir program dahilinde, müfredatımızla ilişkilendirilen dijital araçlarla zenginleştirilir ve uluslararası geçerliliği olan ölçme ve değerlendirme sistemi ile takip edilir.

Münazara çalışmalarıyla sözlü ifade becerileri geliştirilir. Programın hedefi öğrencilerimizin gerek yazılı,gerek sözlü olarak düşüncelerini belli düzeyin üzerinde bir ingilizce ile, akıcı olarak ifade edebilir olmalarını sağlamaktır.